Millega tegu? VW Passat TDI 96kw 2001

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Link
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 18 Juun 2007, 18:53
Asukoht: Harjumaa

Millega tegu? VW Passat TDI 96kw 2001

Lugemata postitus Postitas Link »

Huvitab, et mis antud vidina tööks on ja mis mööda toda voolikut liigub? Ehk oskab keegi targem öelda :) Mõtlen siis neid mille punasega ära märkisin pildil.
Tänud ette!
Pilt

Kirs
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 09 Mai 2009, 11:12
Auto: Passat 1.9TDI 74kw Audi 80 1.8
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas Kirs »

See on EGR klapp ehk heitgaaside tagastusklapp õigemini põlemata jäänud kütuseosakesed saadetakse tagasi silindrisse ja seda voolikut mõõda liigub vaakum.EGR-i kohta infot päris piisavalt.

[Muudetud: 29-11-2009 Kirs]

Kasutaja avatar
erki1974
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 20 Juun 2008, 00:01
Telefon: 56458883
Auto: VW Passat 2,0 4WD 130 kw R-Line 12.2013
Asukoht: Viljandimaa

Lugemata postitus Postitas erki1974 »

See EGR klapp jookseb päris paljudel ja nägu pildilt näha siis see ajab sul ka küljelasuvatest aukudest õli välja. Mul täpselt sama jama. Võtsin selle maha ja puhastasin ära, lootes , et läheb paremaks kuid õli ajab ta ikka välja ja mis kõige hullem, et see õli tilgub sul täpselt summutaja sukale peale ja mõtle siis ise. Ühel hetkel võib ta sul põlema ka minna v. siis vähemasti hakkab õlikärsakat välja ajama. Väga vähesed mis ei leki. See uus EGR maksab ca. 2800 krontsi. Eelnev postitaja "Kirs" seletas ilusasti selle EGR klapi tööpõhimõtte ära. Küljel on sellel hoob mida liigutab samuti üks vaakumpütt(plastikust). Liigutasin siis käimise ajal kogemata seda hooba ja mootor jäi seisma . Peale pikemat käiamist sain lõpuks ikka käima kuid enne käimasaamist ajas summutaja musta suitsu s.o põlemata kütte jääke päris kõvasti välja.

onusnooker
Huviline
Postitusi: 435
Liitunud: 18 Juul 2005, 23:13
Auto: VW Passat 1.6 77kw 2014a
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kas see oli nii, et kui õli juba lüljelt tuleb vajabki see "kärakas" vahetust ?

Kasutaja avatar
erki1974
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 20 Juun 2008, 00:01
Telefon: 56458883
Auto: VW Passat 2,0 4WD 130 kw R-Line 12.2013
Asukoht: Viljandimaa

Lugemata postitus Postitas erki1974 »

Ei ole midagi hullu. Mul ajab ka nats välja kuid hakkasin peale puhastamist väga korralikku õli kasutama ja see jäi vähemaks. Kas kasutad om Passatil ikka pumpdüüs õli või sõidad niisama ettejuhtuvaga ringi?Pead seda õli tilkumist jälgima pidevalt. Muidu saad kuluka "üllatuse" osaliseks. Ma ei ole kuulnud , et kellegil sellest põlema on läinud kuid vahetatakse neid päris ohtralt. Viljandis Škoda taksol oli see lausa õli siristanud ja vahetati kiiremas korras ka ära.

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1970
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8.5 Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 141 korda
Tänatud: 39 korda

Lugemata postitus Postitas tobimarg »

A kust sinna EGR'i sisse sellises koguses õli satub? Kui sealt õli siriseb siis peab põhjus kuskil mujal peituma, ega EGR'st ju õli läbi ei käi algupäraselt.

taliz
Huviline
Postitusi: 23
Liitunud: 06 Apr 2008, 17:39
Asukoht: Elva

Lugemata postitus Postitas taliz »

Eks see õli ikka sisselaskest koos õhuga tuleb. Sinna saab ta kas karteri tuulutusest või turbost.

Kirs
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 09 Mai 2009, 11:12
Auto: Passat 1.9TDI 74kw Audi 80 1.8
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas Kirs »

jah,arvan ka tuulutusest,enda liikuril kah öline tiba.Peaks tuulutuse vist eraldi alla viima,oma vanal masinal viisin,siis ei pasanda öhufiltrit ka,aga see oleneb filtri asukohast ka.Passatil filter suht kaugel ka,aga proovida ju vöib,kas siis kaob leke ära.Ja ölist loeb ka,enne oli teine öli sees ja ei lagastand,nüüd märg.

[Muudetud: 5-12-2009 Kirs]

Vasta

Mine “Diislid”